Site Loader
Rock Street, San Francisco

Zdrowy i długi sen to najlepszy sposób na dobre samopoczucie w ciągu dnia.

Niezbędne jest do tego wygodne łóżko, a właściwie materac, w który jest ono wyposażone. Najważniejsze, aby był dostosowany do naszych potrzeb. Za miękki, za twardy lub po prostu nieodpowiedni dla naszej sylwetki nie pozwoli nam skutecznie odpocząć, a na dodatek może spowodować lub pogłębić problemy z kręgosłupem. Dlatego nawet największe i najpiękniejsze łóżko nie zapewni nam dobrego snu, jeżeli nie wyposażymy go w odpowiedni materac. Na rynku dostępne są bardzo różne materace, przed zakupem warto poznać wszystkie ich parametry i właściwości – kierowanie się tylko ich wyglądem to za mało. Wbrew pozorom materac jest dość skomplikowaną konstrukcją – nie bez powodu w łóżku śpi się o wiele wygodniej niż na kanapie czy leżance. Dobrej jakości materac jest przede wszystkim idealnym podparciem dla kręgosłupa. Wybierając materac musimy wziąć pod uwagę jego twardość. Im osoba, która ma na nim spać, więcej waży, tym materac powinien być twardszy, aby spełniał swoją funkcję tak, jak należy.

Rodzaj materaca, który zamierzamy kupić też warto przemyśleć.

Wśród oferowanych przez sklepy meblowe są między innymi tradycyjne materace sprężynowe, zwane także bonelowymi.  Każdy kiedyś na takim spał i wie, że po pewnym czasie z powodu wyskakujących sprężyn stawały się bardzo niewygodne. Obecnie ten problem już nie istnieje, bowiem stosowane w nich sprężyny powlekane są warstwą ochronną, która zapobiega przebiciu się sprężyn przez materiał. Decydując się na zakup takiego materaca, musimy wiedzieć, że jego sprężystość uzależniona jest od liczby zastosowanych sprężyn – im ich więcej, tym jest lepsza. Tego rodzaju materace są najtańsze, ale komfort spania na nich jest słaby – są dość twarde i nie dopasowują się do naszej sylwetki. Innym rodzajem materaców, w których stosuje się sprężyny są tak zwane kieszeniowe. Są one jednak inaczej skonstruowane niż te tradycyjne, dzięki czemu charakteryzuje je większa elastyczność i zapewniają wyższy komfort spania.

Nowoczesnym produktem są materace lateksowe, których wypełnieniem jest naturalny kauczuk i syntetyczny lateks. Są one bardzo elastyczne i zdrowe dla kręgosłupa – nie odkształcają się nawet pod wpływem dużego ciężaru. Ważną rolę do spełnienia ma także pokrowiec okrywający materac, chroni go bowiem przed zabrudzeniem czy zniszczeniem. Warto zwrócić uwagę, z jakiego materiału został wykonany, bo do ich produkcji stosuje się zarówno sztuczne tkaniny, jak i naturalną bawełnę, która zapobiega rozwojowi pleśni. Dobry sen to najlepszy sposób na doskonałe samopoczucie w ciągu dnia.

Post Author: Animator Wnętrz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *