Site Loader
Rock Street, San Francisco

Urządzenie pokoju dla nastolatka to prawdziwe wyzwanie.

Taki młody człowiek to jeszcze trochę dziecko, ale już prawie dorosły, który potrzebuje prywatności. Dlatego pokój młodzieżowy  powinien łączyć w sobie wiele cech. Przede wszystkim powinien być funkcjonalny, urządzony w barwach, które pozwalają się skupić na nauce, ale jednocześnie przyjemnych dla oka. Aranżując pokój młodzieżowy należy wziąć pod uwagę upodobania i oczekiwania jego mieszkańca, który ma już z pewnością swoją wizję i wyrobiony gust. Meblami, jakich nie powinno zabraknąć w pokojach nastolatków są przede wszystkim biurka, szafy i łóżka młodzieżowe. Te ostatnie powinny być wygodne, bo sen w życiu młodych ludzi odgrywa bardzo ważną rolę. Łóżko powinno mieć nie mniej niż 90 centymetrów szerokości, aby gwarantowało wygodę.

Praktycznym rozwiązaniem są łóżka z wysuwaną szufladą, w której można schować wiele przydatnych szpargałów lub dodatkową pościel.

Czasem w takiej wysuwanej części znajduje się dodatkowe miejsce do spania, które może się przydać, gdy któryś z gości zostanie u nas na noc. W pokoju nastolatka niezbędne jest też odpowiednie oświetlenie, ma ono nie tylko tworzyć klimat, ale przede wszystkim dawać światło, które da komfort podczas nauki.  Dobra lampka powinna oświetlać blat biurka, ale nie tylko. Łóżko to także miejsce, gdzie nastolatek często się uczy albo po prostu czyta książki przed snem. Dlatego w jego pobliżu również powinno znajdować się źródło światła. Jeżeli pokój jest wystarczająco duży, można podzielić go na strefy – tę przeznaczoną do nauki i drugą, w której nastolatek będzie przyjmował przyjaciół czy spędzał czas wolny.

Strefa nauki powinna być w stonowanej kolorystyce i dobrze, by panował w niej nienaganny porządek, który pozwala się skupić.

Strefa zabawy może być bardziej kolorowa i chaotyczna – wielobarwne poduszki, ozdoby czy rzeczy związane z pasją nastolatka sprawią, że pokój nabierze charakteru. Kolor ścian też w tej części pokoju może być bardziej intensywny i rzucający się w oczy. Obecnie na rynku dostępny jest duży wybór mebli przeznaczonych dla nastolatków. Bardzo często są to praktyczne zestawy, które pozwalają urządzić pokój w jednolitym stylu. W ich skład wchodzi zazwyczaj wiele szafek i półek, które są bardzo pomocne w utrzymaniu porządku, ale też szafy, biurka i łóżka młodzieżowe. Końcowy efekt aranżacji młodzieżowego pokoju zależy już od twórczej inwencji jego mieszkańca.

Post Author: Animator Wnętrz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *