Site Loader
Rock Street, San Francisco

Nie wszyscy mamy to szczęście być posiadaczami wygodnej sypialni z dużym łóżkiem.

Czasem miejsce do spania musimy zaaranżować w salonie. Nie jest to wymarzona sytuacja, ale dobrze przemyślane rozwiązania pozwolą nam na komfortowy sen w pokoju, który w ciągu dnia tętni życiem. Musielibyśmy mieć naprawdę duży salon, aby prócz kanapy czy narożnika postawić w nim jeszcze łóżko – najczęściej śpimy na rozkładanej kanapie czy wersalce. Jeżeli jednak miejsca mamy dosyć, to w salonie sprawdzą się z pewnością łóżka tapicerowane, które stylistycznie będą najbardziej odpowiednie do salonu. Część sypialną możemy oddzielić od dziennej lekką zasłoną, która zapewni nam choć odrobinę prywatności, a jednocześnie będzie ozdobą pokoju. Ważne, aby stylistycznie pasowała do reszty pomieszczenia. Jeszcze ciekawszym rozwiązaniem będzie ustawienie parawanu, który doda wnętrzu oryginalności.

Część sypialną od dziennej można też przegrodzić ścianką albo regałem z książkami.

Szczęśliwi właściciele wysokich mieszkań mogą rozważyć stworzenie antresoli z miejscem do spania, do której będzie się wchodziło po schodkach lub drabince, która może być składana. W mniejszych salonach musimy zadowolić się rozkładaną kanapą. Już w sklepie meblowym sprawdźmy, czy zagwarantuje nam wystarczającą wygodę – nie tylko usiądźmy, ale też połóżmy się na niej na chwilę. Nawet najwygodniejsze kanapy nie dadzą nam takiego komfortu, jak łóżka tapicerowane, dlatego podczas zakupu nie kierujmy się tylko ich wyglądem i stylem. Najwygodniejsze są sofy rozkładane do przodu, bo mają tylko jeden materac, dzięki czemu nic nas podczas spania nie uwiera i nie gniecie. Istotny jest też rodzaj materiału, jakim sofa została obita – do spania nie wybierajmy raczej skórzanej, bo możemy się z niej podczas snu ześliznąć. Najlepszy jest lekko szorstki materiał, który zapewni nam stabilność.

Ważna jest nie tylko wygoda spania, pamiętajmy o ten, że kanapę czy sofę będziemy musieli codziennie rozkładać i składać, dlatego ta czynność powinna być prosta do wykonania.

 

Post Author: Animator Wnętrz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *