Site Loader
Rock Street, San Francisco

Pasja w życiu nastolatka odgrywa dużą rolę.

Bieganie, szybkie samochody, jazda konna czy fotografia często są sposobem na spędzenie wolnego czasu. Pokój młodzieżowy powinien być urządzony tak, by już od wejścia było widać, kto w nim mieszka. Dlatego, prócz niezbędnych mebli, jak biurka, szafy czy łóżka młodzieżowe  powinny się w nim znajdować przedmioty związane z tym, czym nastolatek zajmuje się po lekcjach. Uprawiający sport często mogą się pochwalić dużą kolekcją pucharów i medali. Warto je wyeksponować tak, by rzucały się w oczy już od wejścia do pokoju, a jednocześnie były jego ozdobą. Medale leżące na półce raczej nie zwrócą niczyjej uwagi, a jedynie sprawią, że pokój będzie wyglądał na zabałaganiony. Sposobem na sprawienie, by stały się dekoracją są wieszaki na medale, Mogą one mieć różne formy, ale ich producenci dbają o to, by były interesujące w formie. Czasem są bardzo proste  i przypominają metalowy karnisz na firanki, innym razem nawiązują do którejś z dyscyplin sportowych. Wiele z nich to bowiem wykonane z metalu napisy, jak na przykład „zwycięzca” czy „biegacz”.

Medale można też oprawić w ramki i powiesić je na ścianie, na przykład obok zdjęć z zawodów, w których nastolatek brał udział i odniósł sukces.

Wieszaki te mają także kształt sylwetek osób uprawiających dany sport. Puchary i statuetki najlepiej prezentują się na zwykłej półce. Ważne, by ustawić je tak, by nie znikały w otoczeniu innych przedmiotów. Najlepiej, aby na półce prócz sportowych zdobyczy nie stało już nic więcej.  Gdy na koncie będziemy mieć coraz więcej sukcesów sportowych, a nagród i pucharów będzie nam przybywać, możemy na nie poświęcić całą ścianę. Prócz medali i pucharów, mogą się tam znaleźć zdjęcia, dyplomy czy oprawione w ramki artykuły prasowe.

Pasja młodych ludzi może też być widoczna w dodatkach, jakie zdobią pokój – mogą to być obrazy, rzeźby czy po prostu poszewki na poduszki.

Pokoje nastolatków to powinny być miejsca z charakterem, podkreślające osobowość ich mieszkańców. Szafy czy łóżka młodzieżowe to tylko niezbędne wyposażenie pokoju nastolatka, ale nie mogą stanowić całego jego wystroju. W życiu młodych ludzi nie ma bowiem miejsca na nudę i nijakość.

Post Author: Animator Wnętrz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *