Site Loader
Rock Street, San Francisco

Dawniej zamożniejsze panie domu dysponowały pomieszczeniem, które nazywało się buduar.

Miejsce to łączyło w sobie kilka funkcji. Tam kobiety mogły znaleźć upragniony spokój i ciszę i na przykład poczytać książkę czy napisać list do przyjaciółki. Buduar był także garderobą, w której można było przymierzać suknie lub szykować się do wyjścia na bal. Swoje miejsce miała tam także toaletka, przy której można było zrobić makijaż. Zwykle stały na niej butelki z perfumami, które roztaczały zapach na całe pomieszczenie. Dzisiaj buduar jest tylko jednym z zapomnianych słów – trudno go zaaranżować w naszych niewielkich, wykorzystanych do maksimum wnętrzach. Można jednak zachować jego styl i atmosferę, urządzając sypialnię. Jeżeli jest to sypialnia małżeńska, to warto upewnić się, że mąż nie ma nic przeciwko tak kobiecemu wnętrzu.

Doskonale sprawdzi się w niej wszystko, co miękkie i miłe w dotyku, dlatego idealne do takiej sypialni będą łóżka tapicerowane.

Barwy tkanin wykorzystanych do aranżacji tego kobiecego wnętrza nie powinny być zbyt ciemne i intensywne. Najlepiej sprawdzą się delikatne pastele, a jeżeli wzory – to kwiatowe, nawiązujące do natury. Ważną funkcję ma do spełnienia zagłówek łóżka, który nie tylko da nam oparcie podczas relaksu, ale będzie też jednym z głównych elementów dekoracyjnych pokoju. Zwłaszcza wykonane z dobrej jakości tkanin pikowane zagłówki wyglądają elegancko i nadają sypialni stylu, upodobniając ją do buduaru. Jednak łóżka tapicerowane to tylko jeden z elementów stylizacji. Nawet w niewielkiej sypialni znajdziemy miejsce na toaletkę, która jest jednym z wyznaczników stylu buduarowego. Nie musimy szukać wśród antyków, by znaleźć taką, która nas zachwyci.

Współcześni producenci mebli również oferują stylizowane toaletki, nawiązujące wyglądem do tych, jakie można było spotkać niegdyś w buduarach.

Blat toaletki nie powinien  być pusty, ale też nie zagracony. Stojące na nim kosmetyki i akcesoria powinny być jednocześnie dekoracją, jak na przykład flakony z perfumami czy dekoracyjne pojemniki na drobiazgi. W sypialni, która ma nam służyć także w ciągu dnia nie może też zabraknąć kwiatów, które stworzą niepowtarzalny klimat. Jeżeli ten współczesny buduar ma nam służyć jako miejsce, gdzie będziemy się relaksować, czytając książki, to możemy w nim umieścić także regał. Jednak najlepiej, aby był niewielki i stały tylko na nim te pozycje, po które zamierzamy sięgnąć w najbliższym czasie. Lekkość, elegancja, jasne barwy, kobiece dodatki i atmosfera sprzyjająca odpoczynkowi to cechy, jakimi powinien się charakteryzować buduar.

Post Author: Animator Wnętrz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *