Site Loader
Rock Street, San Francisco

Co wspólnego z kosmosem może mieć materac, prócz tego, że podczas snu przenosimy się często w inny wymiar?

Wspólnym mianownikiem jest technologia, która do niedawna była stosowana jedynie przez NASA. Dzięki niej powstają najnowocześniejsze termoelastyczne materace. Przebijają wygodą i pozytywnym wpływem na nasze zdrowie każdy inny model. Do ich produkcji wykorzystywana jest specjalna pianka, która charakteryzuje się tym, że jest bardzo trwała i funkcjonalna. Tego rodzaju materac zmienia swoją plastyczność pod wpływem ciepła, dzięki czemu doskonale dopasowuje się do naszego ciała. Ich charakterystyczną cechą, odróżniającą ten rodzajów materaców od tradycyjnych, jest to, że mają one dwie fazy działania.

Pierwsza jest taka, jak w przypadku każdego innego materaca.

Za to druga jest naprawdę kosmiczna. Polega na tym, że pod wpływem ciepła, jakie wydziela ludzkie ciało pianka znajdująca się w materacu mięknie – najbardziej w miejscach, w których jest najgoręcej i idealnie dopasowuje się do naszej sylwetki. Te nowoczesne materace mają wiele zalet. Do najważniejszej można zaliczyć fakt, że dzięki im właściwościom nasz organizm ma zapewnione prawidłowe krążenie krwi oraz odpowiednią temperaturę ciała. Wysoka elastyczność tych produktów sprawia, że kręgosłup znajduje się w najlepszej możliwej pozycji, a stawy są odciążone.

Te nowoczesne materace są także antyalergiczne, a ich specyficzna, porowata powierzchnia doskonale odprowadza niepożądaną wilgoć.

Materac termoelastyczny to produkt, który jest odpowiedni zarówno dla osób, które cierpią na dolegliwości zdrowotne, jak na przykład problemy z kręgosłupem czy stawami, ale też dla osób zdrowych, które problemów zdrowotnych chcą uniknąć. Doskonały odpoczynek zapewnią osobom, które ciężko pracują fizycznie, jak i rekonwalescentom czy małym dzieciom, które potrzebują wygodnego legowiska.

Post Author: Animator Wnętrz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *