Site Loader
Rock Street, San Francisco

Małe mieszkania mają swój urok.

Łatwo w nich stworzyć przytulne wnętrze, w którym będzie panować intymna atmosfera. Jednak jest też druga strona medalu – im  mniejsza przestrzeń, tym łatwiej ją zagracić i trudniej o funkcjonalność. Dlatego urządzając niewielkie mieszkanie warto o tym pomyśleć już na etapie projektowania i kupowania mebli. Najlepiej zdecydować się na takie, które są nieco mniejsze niż zwykle – na przykład zamiast szerokiej, zajmującej połowę ściany komody, lepiej kupić wysoką, która zabierze nam mniej przestrzeni w pokoju. Z myślą o małych metrażach powstały właśnie łóżka piętrowe, które najczęściej stawiamy w pokojach dziecięcych. Są nie tylko praktyczne, ale też lubiane przez dzieci, którym frajdę sprawia wspinanie się po drabince.

Ten rodzaj mebla to jednak niejedyny sposób na oszczędność miejsca w naszych czterech ścianach.

Sposobem na praktyczne urządzenie niewielkiej przestrzeni są meble wielofunkcyjne. Dobrym rozwiązaniem do pokoju nastolatka lub do kuchni są meble, które można ukryć. Na przykład blat roboczy, który po zakończeniu pracy możemy złożyć tak, by opierał się o ścianę czy przymocowane do ściany biurko, które rozkładamy tylko wtedy, gdy zamierzamy przy nim pracować.  Maksymalne wykorzystanie każdej możliwej przestrzeni to sposób na urządzenie praktycznego mieszkania i na utrzymanie w nim porządku. Kupując stolik kawowy do kawalerki lub niewielkiego mieszkania, wybierzmy taki, który wyposażony jest w półkę.

Może ona pełnić rolę gazetnika albo miejsca, gdzie schowamy piloty czy niezbędne w salonie drobiazgi, które wyjmujemy tylko od czasu do czasu. Ratunkiem na małych przestrzeniach są także półki i szafki wiszące na ścianie – im więcej w nich zmieścimy, tym swobodniej możemy się poruszać po naszym mieszkaniu. Możemy je zamontować nie tylko w kuchni, ale też w salonie, łazience czy sypialni. Każde z pomieszczeń możemy tak urządzić, by wydawało się większe i było funkcjonalne. Wystarczy tylko zastosować kilka trików. Łóżko może nam służyć nie tylko do spania, ale też przechowywania – warto wybrać takie z szufladą lub wysokie, by móc pod nim przechowywać różne rzeczy. Łóżka piętrowe nie muszą być dwuosobowe. Warto o takim pomyśleć, nawet jeśli mieszka z nami jedno dziecko.  Wówczas materac znajduje się na górze stelaża łóżka, a pod nim możemy ustawić biurko, komodę czy jakieś siedzisko. Nasze mieszkania mogą być nie tylko piękne, ale też wygodne i praktyczne.

Post Author: Animator Wnętrz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *