Site Loader
Rock Street, San Francisco

Łóżka piętrowe cieszą się popularnością już od wielu lat – są bardzo praktyczne, a dzieci je kochają.

Niezastąpione są w małych wnętrzach, zwłaszcza w pokojach dziecięcych zamieszkiwanych przez rodzeństwo. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie dla bardzo małych dzieci, które mają jeszcze problemy z koordynacją ruchową i mogą po prostu spaść z górnej części łóżka lub podczas wspinania się tam. Bezpiecznym rozwiązaniem jest zawsze, gdy na górnym materacu śpi starsze z dzieci. Niewątpliwą zaletą łóżek piętrowych jest duża oszczędność miejsca w pokoju, ale to nie wszystko. Wbrew pozorom mogą one być przeznaczone tylko dla jednego dziecka i pełnić funkcję podobną do antresoli.

Wówczas pod łóżkiem można postawić na przykład biurko i urządzić dziecku przytulny kącik do nauki.

Do minusów łóżek piętrowych można zaliczyć to, że są zazwyczaj krótsze od zwykłych łóżek, pomimo barierek – spanie na górze nigdy nie jest do końca bezpieczne, dziecko może też się uderzyć w sufit. Rodzice powinni się też przygotować na to, że pomiędzy dziećmi może narodzić się konflikt o to, które z nich będzie spać na górze.
Warto wiedzieć, że łóżka piętrowe mogą być również przeznaczone dla trójki dzieci i wcale nie są one odpowiednie tylko do wyjątkowo wysokich wnętrz. Trzeci materac jest bowiem wysuwany spod dolnego łóżka, a na dzień z powrotem chowany, by nie zajmował cennej powierzchni. Atrakcją dla dzieci będzie z pewnością łóżko ze ślizgawką, którą można zjechać na podłogę, jednak sprawdzi się ono w pokoju o większej powierzchni.

Nikt jednak nie powiedział, że łóżka piętrowe zarezerwowane są wyłącznie dla dzieci.

Mają one czasem taką długość, że dorosły człowiek również się wygodnie wyśpi. Na rynku dostępne są także ciekawe i praktyczne akcesoria przeznaczone do łóżek piętrowych. Wśród nich są między innymi szuflady, w których można przechowywać dodatkową pościel lub rzeczy, które chcemy ukryć. Ciekawa propozycją jest wykonany z bawełny tunel, który jest dodatkową osłoną i zabezpieczeniem podczas snu, ale też może służyć do dziecięcych zabaw. Miękka i wygodna poduszka w kształcie wałka, którą zakłada się na drewniane oparcie łóżka też da nam dodatkową wygodę podczas snu lub spędzania czasu w łóżku na siedząco. Łóżko możemy w prosty sposób zamienić w miniaturowy domek. Wystarczy w tym celu powiesić zasłonkę, w której są wycięcia w kształcie drzwi i okna. A małej księżniczce lub księciu możemy zafundować nawet zamek, czyli wykonany z materiału i plastiku „futerał” na łózko, który nadaje mu kształt zamku z wieżą.

Post Author: Animator Wnętrz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *