Site Loader
Rock Street, San Francisco

Kiedyś materace były produktami bardzo prostymi – pokrowiec wypełniało się gąbką i to właściwie wszystko.

Dzisiaj są misternymi konstrukcjami, a do ich produkcji wykorzystuje się nowoczesne materiały i technologie. Mają też wiele stopni twardości, które pozwalają każdemu dobrać odpowiedni do jego potrzeb. Do najpopularniejszych należą materace piankowe i lateksowe. Te pierwsze są tańsze, ale też niższej jakości i mają krótszą żywotność. Wykonane z wykorzystaniem lateksu są przede wszystkim antyalergiczne, ale też odporne na odkształcenia i w związku z tym bardzo trwałe. Niezależnie jednak od rodzaju i jakości materaca, musimy o niego dbać, jeżeli chcemy, aby służył nam jak najdłużej i spełniał nienagannie swoją funkcję. Nawet najbardziej antyalergiczny materac nie spełni swojej roli, jeżeli zapomnimy o jego regularnym wietrzeniu.

W ten sposób pozbywamy się z niego nadmiaru wilgoci i utrzymujemy w czystości.

Co pewien czas, na przykład podczas zmiany pościeli, należy materac obracać. Wówczas dłużej zachowa formę i unikniemy odkształceń. Materac możemy też, a nawet powinniśmy, odkurzać. Na jego powierzchni zbiera się bowiem kurz, ale też powodujące alergie roztocza. Większość materaców można także prać. O tym, jak to robić najczęściej informuje dołączona do produktu instrukcja. Plamy usuwajmy letnią wodą z dodatkiem delikatnego detergentu.

Jeżeli chcemy, aby materac służył nam jak najdłużej i był przyjazny dla naszych pleców, to zabrońmy dzieciom chodzić i skakać po nim.

Może to spowodować uszkodzenie sprężyn lub trwałe odkształcenia czy wgniecenia. Nie zapominajmy też o pokrowcu chroniącym materac. Jego regularne pranie i wietrzenie zagwarantuje nam zdrowy sen. Spanie na materacu położonym bezpośrednio na podłodze również mu, ani nam, nie służy. Stelaż łóżka zapewnia mu bowiem odpowiednią wentylację, dzięki czemu nie zbiera się w nim wilgoć. Powinniśmy też unikać zginania materaców, bo mogą się złamać. Dotyczy to zwłaszcza materaców sprężynowych. Wybór materaca, który zapewni nam zdrowy i spokojny sen, a także jego odpowiednia pielęgnacja sprawią, że będzie nam służył przez długie lata.

Post Author: Animator Wnętrz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *